Post 05 Dec 2017, 14:44

Unexposed DH

Nume: Marian

Varsta: 20

Ocupatie: Liber

O adresa e-mail/Skype/ de contact: thestar487@gmail.com

Numele caracterului: Unexposed

Link de armory: https://worldofwarcraft.com/en-gb/chara ... /unexposed

Care este spec-ul tau principal?: DPS

Care este spec-ul tau secundar?: Tank

Link cu loguri din raidul actual : https://www.warcraftlogs.com/rankings/c ... bracket=10

Nu am putut full run pt ca pugs si eterna poveste "un wipe si am iesit".

Arata-ne o poza cu UI-ul tau: https://i.imgur.com/xzmPG1F.jpg

Argumenteaza utilizarea talentelor si glyph-elor tale: https://i.imgur.com/viIPva0.jpg

Felblade din motive evidente, single target damage decent + mobilitate si regen, e foarte folositor si pe la anumiti bosii, gen Varimathras pt soak la charguri.
Demons Blade regen fury + dmg fara sa pierd global cd pt Demons Bite
First Blood - Pure single target dmg.
Netherwalk - Bula de DH, utila mai peste tot unde se ia heavy dmg sau trebuie facut soak.
Nemesis - Single target dmg increase, bun si pt fights aoe gen Eonar, dupa ce omori targetul cu nemesis restul de timp ti se pune ca si debuff de dmg increase pt acel tip de mob.
Master of Glaives - 2 charges de Throw Glaive, filler cand ramai fara fury si putin dmg boost in aoe pe 2-3 targets.
Chaos Blade - Pure dmg, aoe sau single, depinde de unde si cand o folosesti.

Normal ca dupa ce fac rost de 4 piese tot buildu se schimba, in loc de FelBlade si Demons Blade o sa pun Blind Fury si Demonic Appetite pt sinergia cu 2/4 piese, in figh-uri aoe o sa pun cel mai probabil Momentum, gen Eonar, si ultimul talent Demonic ca sa fie din nou sinergia buna cu 4 piese (+Head legendar), ca sa pot intra si sta cat mai mult timp in Demon form pt mai mult dmg.
Ce addon-uri folosesti in mod uzual pt fight-uri de progres?: DBM, WA si Details pt anumite informatii in cazul unui wipe.

Istoricul tau cu WoW pana in momentul de fata: Din cata pana acum, am jucat mai mult pe servere private fiind mai mic si neavand banii (mei) ca sa ma pot juca pe blizz, insa oriunde am fost si orice am facut mereu am si voi avea dorinta de a face progress in jocul asta, consider ca e cel mai important lucru (cel putin pentru mine) sa progresez odata cu jocul, altfel simt ca stagnez pe loc si irosesc timpul si gametime degeaba. Pe legion nu prea am apuc sa fac asa de multe, Mythic Xavius, HC ToV, HC NH in primele 3 saptamani dupa m-am lasat din probleme personale, m-am reapucat recent si am reusit cu "pugs" (mirific cuvant) sa fac si HC full run pe Tomb, nu am cautat atunci guilda pentru ca am asteptat sa se intoarca guilda veche sa ne apucam iar de progress, dar aparent nu se va intampla asta, deci trebuie sa privesc inainte si sa gasesc alta guilda pt asa ceva.

Mai esti implicat in alte jocuri (casual sau profesional)?: Smite (casual)

Care este motivul principal pentru care doresti sa te alaturi guildei Twisted?: Stiu ca aici se face progress si in acelasi timp sper sa gasesc si o atmosfera placuta la raid.

Ce contributie vei aduce tu guildei?: Momentan pot sa stau dps, tank merge bine dar e el in sine prost de progress pt Antorus, mai am un heal pala de 935 daca o sa fie nevoie, il gearez non-stop in acelasi timp cu mainul meu ca sa fiu mai flexibil pt progress. In mare sunt baiatul care vine la fiecare raid, fails nu dau, si chiar daca dau, dupa un singur fail la o mecanica puteti fi siguri ca nu se va mai intampla, cel putin nu din vina mea, invat repede si ma adaptez la fel de repede la orice strategie/mecanica.

Cunosti pe cineva care e deja in Twisted?: Nu.

Ce intrebari ai legate de guilda?: Vreau doar sa stiu daca e seriozitate la progress si daca se ia la raid/geareaza dupa performante si nu dupa bisericute, am avut experiente vechi prin guilde romane in care puteai sa fii top dps, faci tactica perfect, nu esti tu motivul pt care nu se trece de un boss, dai tot ce ai mai bun din tine si vezi ca gearul se duce la cei care dau wipe/fut mecanicile de nu stii ce sunt cu ele si totusi... ma rog, cred ca ati inteles la ce ma refer.